Virsrakstā formulētais jautājums mani nomoka pēdējos 3 mēnešus. Diemžēl man nav ar ko salīdzināt, tādā ziņā, ka nekur citur Kanādā izņemot šo provinci neesmu viesojies/strādājis. Ekskursija uz ak, dabas brīnumu nederēs, lai gan arī tur šo to varēja just no tā par ko rakstīšu zemāk.
Nu tad sāpe tāda, es dzīvoju mājā, kurā dzīvo vēl 3 meitenes. Visam būtu jābūt baigi kārtīgi, vai ne? Aha, gaidi ar maisu.
Un tādas izlietnes nostāvēja 3 dienas. Bez jokiem. Taisnības labad piezīmēšu, ka vienmēr nav tik traki, bet tas, ka izlietnēs 95% laika ir kaut kādi nenomazgāti trauki ir fakts. |
Es neesmu nekāds pedants, bet salīdzinot ar šito te jūtos kā tīrības un kārtības iemiesojums. Nu goda vārds, šajā mājā ir kā stereotipiskajā vecpuiša dzīvoklī.
Nezinu kā darīt, izteikt aizrādījumu? Apelēt pie cieņas pret citiem? Es taču tomēr visus traukus kurus lietoju nomazgāju uzreiz pēc lietošanas - citiem arī vajag, tikai loģiski būtu prasīt to pašu pret sevi. Velns viņu zina kā te ir pieņemts. Varbūt traktēs to kā uzbrukumu feminismam un dzimumu vienlīdzībai. Tad gan nebūs labi. Tas jau nekas, ka sievietei pēda no dabas īsāka, lai tuvāk izlietnei varētu stāvēt, modernajā kultūrā tas vairs neskaitās.
Tajās pārējās mājās kur esmu bijis arī ir tendence uz bardaku. Arī darbā ir tendence uz bardaku. It kā visi pieauguši cilvēki, taču nē, sēž pie datora, ēd un tukšo čipšu paku glīti saloka un... aizbāž aiz datora. Nu WTF!
Veikalos arī bardaks, ja tā padomā. Preces sakrautas kalnos, grēdās un vaļņos.
Pagalmos arī bardaks, ne tā, ka Makdonalda iepakojumi izmētāti, nē. Nu, indiāņu apdzīvotajos pagalmos gadās arī tā, bet kopumā nē. Drīzāk tā, ka nav ieguldītas nekādas pūles, lai būtu kaut kāds estētiskais elements. Tur puķe kāda, skulptūra vai vēl kaut kas.
Tas laikam pieder pie tās pašas "brīvības" koncepcijas. Viņi visur jūtās kā mājās. Jo nav tā, kā būtu šausmīgi netīri, vai nenormāli piedrazots, kā gadās vienā otrā Rīgas mikrorajonā redzēt. Bet tā kopumā pavirši un nekārtīgi.
Faktiski tagad tā domāju un saprotu, ka tā ir viena no tām netveramajām lietām ar ko Eiropa ir savādāka. Eiropā cilvēki kaut kā grib, lai ir smuki. Lielāks dārziņš, mazāks dārziņš, kāda kuram rocība, bet ir tas estētiskais elements visā, vai tas apģērbs, vai kosmētika, vai dārziņš, vai māja, vai vienalga kas. Šeit nav svarīgi vai smuki, svarīgi, lai ērti, funkcionāli. Vai varbūt nevis tā, ka nav svarīgi, lai smuki, bet izpratne par to ir savādāka. Gaume citādāka. Lai gan, kā smejies - par gaumi nestrīdās un nerunā, gaume vai nu ir, vai nav.
Nu jā, patērētāju kultūra... Smukam jābūt iepakojumam un apdrošināšanas māklerim.
Ak, tu nabadziņš! Smējos 5 min. par tavām problēmām :DDDDDDDDDDDDDDD
AtbildētDzēstMan arī mājā gadījās viens tāds brits. Un galvenais, ka visumā jau jauks džeks, ka pat balss necēlās uz skaidrošanos. Laika gaitā tomēr daži mājas iemītnieki, mani ieskaitot, izteica pa kādam aizrādījumam, tomēr trauku nemazgāšana turpinājās visu gadu.
AtbildētDzēstLaikam jau šo stratēģiju - smaidi, esi superdraudzīgs un foršs cilvēks un tad vari dirst visiem kaut vai uz galvas, kamēr tie jutīsies neērti, pat iedomājoties, ka tev kaut kas jāaizrāda - ir vērts iemācīties..
Ernando
Tur nav ko smieties. Manuprāt tā ir mūsdienu cilvēka pataloģija - apziņa, ka aiz manis atnāks "Awesomo 2000" un savāks visus mēslus, pat tad, ja man nemaz mājās tāda robota nav, bet esmu redzējis Discovery, ka tur kaut ko tadu ir uzražojuši.
AtbildētDzēstMan liekas, ka visa tā mēslu atstāšana un bardaka taisīšana ir saistīta lielā mērā ar viņa Ego - to, cik viņš apzinās, ka dzīvo starp pārējiem un cik ar pārējiem jārēķinās.
Manā mājā netīro trauku skats arī ir biežs viesis. Citreiz pat atver pieliekamo un tor - opā, netīru trauku grēda, jo viens nav nomazgājis, bet otrs paslēpis, lai nerēgojās. Un trakākais, ka šis "pidarisma" gēns nododas no paaudzes paaudzē sākot ar nemazgātiem traukiem, neizslēgtām elektro ierīcēm un beidzot ar apčurātu poda malu toaletē.