piektdiena, 2012. gada 28. decembris

Igaunijā pie zīmes "Apļveida krustojums" ir papilduzraksts: "Ne vairāk kā trīs reizes pēc kārtas"

Saskatchvena, ja nu kāds ir piemirsis, ir Manitobas blakus province. Teorētiski, otrā Manitobas pusē ir Ontario, bet Manitobas pierobežā Ontario ir praktiski neapdzīvota. Visa Ontario dzīvība ir sakoncentrēta Austrumu malā Toronto, Ottawa, Niagārijas un Londonas rajonos. Spēku samēri arī tādi ne pārāk. Un vispār, tie snobi no Ontario var iet ieskrieties.
Kopā Manitoba, Saskatchevana un Alberta veido prēriju provinces - galveno agrikulturālo un naftas ieguves rajonu Kanādā. Un kā allaž gadās kaimņiem, viens otru mēdz vilkt uz zoba un izsmiet - dažreiz mīļi, dažreiz nežēlīgi. 
Šo apsvērumu dēļ Manitobā galvenie apceļamie ir Saskatchevana un nešaubos, ka Saskatchevanā ir proporcionāli pretēji. Ir sava sāncensība gan sportā, gan tāpat, sadzīvē. 
Ilustratīvam piemēram kādas sarunas fragments. Dzirdēju šo sarunu pats savām ausīm "dzīvajā". 
Bet, lai būtu skaidrs par ko ir runa jāpaskaidro kas ir "truth or dare" (latviskosim kā "patiesība vai uzdrīkstēšanās"). 
Tā ir ballīšu spēle, kurā ir jābūt vismaz diviem spēlētājiem. Būtība - katrs no spēlētājiem savā "gājienā" vai nu godīgi atbild uz kaut kādu (tipiski piedauzīgu un/vai privātu) jautājumu vai arī izdara kaut ko "pārdrošu" (bieži vien idiotisku - tipa izšņauc vienā piegājienā pusburciņu sinepju, vai šļūc ar pliku dibenu no slidkalniņa). Ir dažādas variācijas kā nosaka kad jāatbild un kad jāsaka, bet tas nav būtiski. Jā, jūs pareizi nopratāt, ka "pudeles griešana" ir radinieks šim pasākumam.

Un nu, atpakaļ pie mūsu stāsta. Darbojošās personas ir divi vīrieši, tā uz gadiem 25-30.
A: Uz Ziemassvētkiem visa ģimene bijām kopā, brālēnus ieskaitot. 
B: Un  kā, ko darījāt?
A: Ai, nu sadzērāmies baigi. Tad spēlējām "patiesība vai uzdrīkstēšanās". Nu tur sviests sanāca.
B. Nu, nu, kas ta notika?
A: Vienam brālēnam iekrita "uzdrīkstēšanās" un viņam bija jāpavedina otrs brālēns.
B: Tas ir kā?
A: Tā, vienkārši, abi sāka sūkties un maigoties. 
B: Viņi ko, no Saskatchevanas?

trešdiena, 2012. gada 26. decembris

KOA?

Pēdējās 2vās nedēļās tā skumjāk ar ierakstiem emuārā. Lai būtu skaidrība - tas nav tādēļ, ka man nav ko teikt vai tādēļ, ka nevēlētos. Patiesībā rakstāmie temati ir vairāki, bet uz Dziesmusvētkiem imigrantiem sezona - visu laiku virsstundas piedāvā. Attiecīgi, tagad, kad ir iestājies Final Countdown stāvoklis, mēģinu izmantot visas iespējas pelnīšanai. Un darba patiešām ir daudz, brīžiem tā noriebjās pa telefonu runāt, ka nevar vairs, bet tad es pie sevīm skaitu "Tu esi vai neesi čalis, koa?" un domāju par to, ka pāris nostrādātas stundas ir gardum gardais Latvijas alutiņš man un sievai uz divi nedēļām kad atgriezīšos (dažreiz alutiņu aizvietoju ar benzīnu, lai brauktu uz mežu vai ugundzēsēju mašīnām, priekš knēveļa). Tad atkal var parunāt ar tiem p&^%$^%^em no lower 48. Un izskatās, ka tas trakums būs līdz kādam 3-4 janvārim. Bija man paredzētas 3 brīvdienas sākot ar šo piektdienu, divās paņēmu virsstundas.
Paralēli darbam ir mācības un praktiskās nodarbības ar Arduino pa māju.
Tad vēl kā gadījās kā ne, uzaicināja mani (visnotaļ negaidīti un pārsteidzoši, bet sanāca lieliski) uz vienām kanādiešu mājām paziemassvētkot. Par to ar laikam kaut kas būs jāuzraksta, bet rīt būs vēl viena ziemassvētkošana, tā, ka jāizdzīvo arī tā, būs vairāk ko apstāstīt.
Starp citu, ir vērts pieminēt to Ziemassvētku būšanu kopumā. 
Viņi te ir tik ļoti dikti svarīgi un aizņemti, ka Ziemassvētki ir pēc pieraksta. Nē, nu protams, arī LV ir grafiks, 15:00 pie sievasmātes, 18:00 pie vīramātes, nākamajā dienā  17:00 pie vecmāmiņas. Bet te tā lieta ir tāda, ka viņi to grafikam derīgo laiku ir izstiepuši uz diviem mēnešiem. Kā man skaidroja, "Ziemassvētku vakariņas" nenozīmē, ka tās būs Ziemassvētkos, tās var būt jebkurā brīdī no novembra vidus līdz janvāra vidum. Kad grafiki sakrīt... Un tas man šķiet bišķīt dumji, ibo tur kaut kur tas Ziemassvētkumu svinīgi tradicionālais īpašums izpaliek. Paliek plika "pareizi darīšana" - vismaz vienām vakariņām gadā ir jāsaucas "Ziemassvētku vakariņas" un basta. Kaut 17. novembrī.
Ā un vēl, kāpēc nav nekādu Ziemassvētku bilžu? Tā patiesi ir skāde, ka nesanāk safotografēt, jo viņi te vietām baigās instalācijas pie mājām sabūvējuši, gaismas sakarinājuši un visko. Vēl diktāk kā uz Helovīniem, bet problēma ir tāda, ka pēdējo nezin cik laiku ir starp -27 un -20 kad esmu ārā (ja nepūš vējš, ja pūš tad ir vienkārši d$$$ā un vienalga cik grādu) un ar fotoaparātu ir sasodīti neiespējami kaut ko izdarīt. Svīst lēcas, salst nagi. Ir, ir viņiem te vēsāk kā Latvijā. Tur nu neko.

pirmdiena, 2012. gada 24. decembris

Sociāli atbildīga pilsoņa pienākums

Priecīgus DziesmuZiemassvētkus! Ievērojiet mērenību ēšanā, nesēdieties pie stūres dzērumā, lietojiet atstarotājus, prezervatīvus un ķiplokus un neklausieties valsts vadības uzrunas (tas palīdz pret kuņģa čūlu)!

piektdiena, 2012. gada 14. decembris

Prieks, kur tu rodies!

Gulbīti, gulbīti,  Ērikonkul, nes mani uz laimīgo zemi!
Transparentus, minestreļu ansambli un alu padot pie lidostas Rīga 18.02.2013 21:40.
Piečakarēja Klibais Džo, šoreiz. Jauns mēness būs jau pilnā sparā...

otrdiena, 2012. gada 11. decembris

Citāts

"OTTAWA - Immigration Minister Jason Kenney wants more immigrants who know how to swing a hammer than those versed in Greek mythology."

Varētu padomāt, ka minētais kungs šo citātu tieši šonedēļ ir veltījis manai sievai, kura tīrās sagadīšanās pēc ir maģistrs seno grieķu literatūrā (jeb dzejā? jeb abos? Тут помню-тут не помню miskūze ja ne tā titulu citēju, lūdzu ieraksti komentāros, izlabošu). 

Bet kas ir raksturīgi - vakances konkrēti saistībā ar naftas ieguvi. Šajā kontekstā rakstīju gan par Kanādijas attieksmi pret Izraēlu, gan ekonomiku kopumā, 

Tiek stimulēts nevis kaut kas perspektīvs, ar izaugsmes potenciālu vai tā būtu zinātnes attīstība, vai kāda pētniecības nozare, bet gan vecā labā resursu ieguve un eksports. Ja slānekļa gāzes ieguves apjomi sasniegs prognozētos apjomus, ko tad tie visi metinātāji darīs ar saviem aparātiem? Pie kam linkā atrodamais raksts jau ir novecojis. 

Pēdējos pāris mēnešos iezīmējas visai būtiskas izmaiņas pasaules ekonomikā šajā virzienā. Piemērs vēl piemērs. Varētu domāt, ka easy, pārstās iegūt naftu, iegūs gāzi. Tik lieta tāda, ka slānekļa gāze spriežot pēc visa ir daudz izplatītāka kā nafta un šī izplatība ir visnotaļ vienmērīga un Kanādijas problēma ir tāda, ka praktiski jebko šeit ir daudz dārgāk iegūt/audzēt/uzturēt kā praktiski visur citur. Gan dēļ klimata, gan milzīgajiem attālumiem, gan vietām absolūtā infrastruktūras trūkuma (lasīt: neviena nav). Nevienam nahren to gāzi negribēsies pirkt, īpaši kontekstā ar prognozēm, ka Meksika varētu kļūt par gāzes eksportētāju.


Nobeigumā atgriežoties pie sākuma citāta - īpaši idiotiski tas izklausās ar vasaras vidū apstādināto federālās imigrācijas programmu. Tie ir visi tie pārējie, kas nav āmuru cilātāji, bet ir ierēdņi, juristi, ārsti, skolotāji, pārtikas tehnologi, floristi, kultūras darbinieki utt utjpr.


pirmdiena, 2012. gada 10. decembris

Šis un tas, par šo un to

Nesen dzirdēju pats savu balsi (kvalitātes novērtējums darbā - klausījos pats sava zvana ierakstu) un taisni izbrīnījos, cik ļoti ir uzlabojusies izruna. Pats jau īpaši nejūtu. Bet lielā mērā sakrīt ar to, ko esmu lasījis no citu pieredzes - apmēram pusgads ir tas laiks, pēc kura intensīvi runājot valoda "sanāk". Ar to es saprotu, ka tad, kad kāds kaut ko pajautā, nav jāmeklē vārdi atbildei - atbilde "sanāk" pati. Pēdējā laikā pamanu, ka arī ar pacientiem (nu, tiem, kam auto palīdzību vajag) runāju jau "automātiski", t.i., atbildu pēc jēgas izdomājot atbildi un tikai pēc tam pamanu ka esmu atbildējis gramatiski pareizā, saliktā pakārtotā teikumā angļu valodā.
Šodien sanāca saruna ar nepazīstamu cilvēku krieviski un konstatēju, ka krieviski ir brīžiem grūtāk izteikties kā angliski. Jocīga sajūta.

Vēl ziņas īsumā:

Pielika algu. Manitoba pacēla minimālo algu no 10.00$ stundā uz 10.25$ stundā.

Pacēla algu. Pēc nostrādātā pusgada man izveica kvalitātes novērtējumu un pacēla algu no 10.25$ stundā uz 10.52$ stundā. T.i., par 27 centiem, jeb 14 santīmiem stundā. Jūtos vienkārši kā Rokfellera un Geitsa krustojums. Nu, no otras puses, tas ir pielikums kopā 5% un tie ir ap 80$ mēnesī jeb 1000$ gadā. Un, katrs mazums palīdz.

Kārtējo reizi noraidīja pārcelšanos uz IT nodaļu, kas, principā pielika treknu punktu jebkurām šaubām par Debesīs Braukšanu uz Māras zemi.

Novembra beigās bija -29. Tagad, ja ir siltāks par -10 esmu laimīgs cilvēks. Tikai kaut kā ne pārāk bieži sanāk, pēdējā laikā :c)). Šorīt bija -23, kopā ar wind chill -37. Visu rītu nabaga Winnipegieši zvanīja, lai atbrauc šiem mašīnu pielecina, LOL!

svētdiena, 2012. gada 9. decembris

7dienas Humorz


- Рядовой Ничипоров, ответь, какая связь самая лучшая?
- Эммм... . Мобильная?!
- Дал-Ба-Йоб!
- Почему?
- Потому, что Долбоеб! Помню Светка, радистка, говаривала: "лучшая связь - это половая! И попиз@еть можно, и потр%%аться! ".

piektdiena, 2012. gada 7. decembris

Uz saulaino tāli!

Mīļās dāmas, godājamie kungi, dārgie draugi, cienījamie partijas biedri, opozicionāri un citi meža zvēri, говорит  Москва Виннипег!
Šajā (sasodīti) aukstajā vakarā daru Jums zināmu, ka ir pieņemts Lēmums nr. 42. Mēs apspriedāmies un es nolēmu, ka Sprīdītis ir īstais latvju bahleliņa role model (tiem, kas angliski neredz - diemžēl nezinu nevienu latviskojumu, kas tik pat lieliski nodotu šo konceptu, tuvākais, kas nāk prātā - "dzīvošanas piemērs").
Tāpat kā Sprīdītis agrā jaunībā daudzi no mums purvā naudu meklē, kamēr līdzīgi Sprīdītim pašā spēka briedumā citi nolemj doties mājup. Tā teikt, arī tur var Laimes lāča ādās tīties, priekš tam nav vajadzīgas buržuju zemes.
Kā jau var noprast no konteksta, par skādi vai par prieku, bet dodos es uz Latviju. Nākamās nedēļas nogalē notiks svinīgā Debesīs Braukšanas Biļetes iegādes ceremonija (vīraks un svētais gars jau aizrunāts), kad arī tiks publiskots manas otrās atnākšanas mājās pārrašanās datums. No neoficiāliem, bet drošiem avotiem (pats dzirdēju no Klibā Džo) ir kļuvis zināms, ka šis Livonijas Ordenim ne pārāk nozīmīgais notikums ir sagaidāms apmēram 12 stundas pirms tuvākā čūskas gada otrā jaunā mēness iestāšanās brīža.

svētdiena, 2012. gada 2. decembris

Izraēla

Varbūt kāds pamanīja, ka nesen bija (kārtējais) balsojums par Palestīnas/Izraēlas, emm, domstarpībām teritoriālajos un pārvaldes jautājumos. ANO balsojums šā gada 28. novembrī piešķīra Palestīnai ANO novērotājvalsts statusu. Protams, tas ne tuvu nav tas pats, kas pilntiesīgs dalībnieks, taču tas ir daudz, daudz vairāk kā vienkārši kaut-kāda-tur-teritorija, kas Palestīna bija līdz tam. Nenoliedzami milzīgs solis uz reālas valsti.
Teikšu jums godīgi, ka man reāli pajāt ko tie semīti tur savā starpā dara, tas, kas mani ieinteresēja - deviņas valstis balsoja pret. Ja Meksika un Izraēla ir pašsaprotami, Panama un tās smieklīgās kokosriekstu republikas (Mikronēzija, Palau, Nauru, Māršala salas) neizbēgami, tad Čehija ir WTF un Kanādijas balsojums mani ieinteresēja papētīt dziļāk Kanādijas un Demokrātiskās Izraēlas Tautas Republikas attiecības. 
Kāpēc Panama un kokosriekstu impērija ir pašsaprotami? Panama vispār ir bezmaz tāda kā Meksikas teritorija. Sākot ar visādiem vēsturiskiem faktoriem (kanālu meksikāņi būvēja un CIA tiek saistīta ar dažādām aizdomīgām aviokatastrofām), beidzot ar dzīves reālijām - Panamā oficiālā valūta ir kaut kāds viņu vietējais rublis, kamēr reāli visi izmanto Meksikas dolāru. Tāds gandrīz Puerto Rico variants (un mēs zinām, ka Puerto Rico mēnesi atpakaļ nobalsoja par pievienošanos Meksikai, ja?). Savukārt kokosriekstu karalistes  vispār ir Havajas miniatūrā - tāpat plaši izplatīts dolārs, Meksikas flotes klātbūtne un vispārējā izolācija no jebkuras cik necik (nu ok Austrālija ir nosacīti blakus, bet kam reāli krata Austrālija?) ietekmīgas valsts padara par viegli manipulējamām (kas ir daži miljoni subsīdiju/palīdzības nauda apmaiņā pret balsojumu ANO?) un izmantojamām grāfistēm.
Čehiju nesaprotu, patiešām. Pat (bēdīgi) slavenā Latvijas līdzilekšana Meksikai/Izraēlai liedza nobalsot "pret". Tiesa, Latvija atturējās un Rimšēviča skaidrojumu kā tas sekmē Palestīniešu valsts izveidi, par kuru Latvija ir "par" ar visām piecām es tā arī nesapratu, lai arī no sirds centos, vairākkārt pārlasīju, bet nesapratu. Laikam stulbs esmu.
Bet tas viss sūds ir, ibo runa ir par Kanādiju. Al Jazeera: "Meksika ir vairāk Pro-Izraēliska, kā Izraēla un Kanādija ir vairāk Pro-Izraēliska, kā Meksika," un "šobrīd uz planētas nav valdības, kas atbalstītu Izraēlu  vairāk kā Bena Harpera (tas ir Kanādijas premjers) Kanādija."
Apgalvojumi spēcīgi, nolēmu papētīt un secinājums - tik tiešām. Ko vērts ir fakts, ka Kanādija bija pirmā valsts (ar "pirmā" saprotot PIRMĀ, PAT PIRMS IZRAĒLAS), kas boikotēja Hamas izveidoto palestīniešu valdību 2006. gadā.
Tad es uzgāju šo lapu, 2010. gada ANO balsojumu dati ir fascinējoši ar to, ka tur ir Lietuva, bet nav Latvijas. Kamēr minētie kokosriekstu emirāti + Kanādija + Izraēla ir tur kur vajag.
Nu un likumsakarīgs jautājums ir, kāda ir Kanādijas attieksme pret Irānu? Nu, Kanādija ir slēgusi savu vēstniecību Irānā un likusi visiem Irānas čemodāniem pamest Kanādiju...
Es tik nesaprotu, šitie resnie tušņi reāli taisās karot ar Irānu? Šitie te, kas karu nav redzējuši 200 gadus? Jeb tas plāns ir uzņemt Izraēlas bēgļus? Or what?

ceturtdiena, 2012. gada 29. novembris

OMG kā es rullēju!

Iesākumā bija vārds "zvaigzne", bet šodien uzzīmējās priekšnieks, un izsniedza jaciņu


un krutuma sertifikātu.



It's official, tagad es rullēju vairāk kā Maddox's...

Jaciņa bija ar ražotāja birku, nolēmu izveikt pētījumu. Atklāju, ka jaciņa maksā ap 40$. Lēti vai kā?  Un ir Made in Bangladesh :c)).
Pašam prieks, ka labu priekšstatu par latviešiem vismaz vienā kanādiešu uzņēmumā ir izdevies radīt.

trešdiena, 2012. gada 28. novembris

Kundziņiem patīk paēst...

Rakstīju, ka Londonas (tās, kas Ontario) mēru saņēmuši aiz dupša par dēla kāzu banketa finansēšanu no nodokļu maksātāju naudas un, ka Toronto mērs atlaists par ziedojumu novirzīšanu "kur vajag". Tagad, izskatās, kārta pienākusi Winnipegas mēram Sam Katz. Cienītajam labpatīkot ieturēties sava brāļa restorānā, protams, par budžeta naudu. Esot bijušas kaut kādas business pusdienas, bet esot bijušas arī Dziesmusvētku ballītes nepilnu 3000$ vērtībā, kuras nu nekādi nav saistāmas ar amata pienākumu izpildi. Būs balsošana vai cienījamo Rabinoviču Katzu mest ārā vai ko. Angliski redzošajiem.

Jā, tā ēšana te ir sērga gatavā. Gan politiski, gan tīri cilvēcīgi. Neatceros kur, bet lasīju pētījumu pirms pāris mēnešiem, ka šī būs pirmā paaudze, kas nodzīvos mazāk kā iepriekšējā (runa ir par Ziemeļmeksikāniju kopumā) un aptaukošanās ir nr1 iemesls šādai skumjai perspektīvai.

pirmdiena, 2012. gada 26. novembris

Politiskā atbildība

Šodien masu medijos parādījās ziņa, kas lieliski ilustrē to vienīgo būtisko politisko atšķirību, ko es saredzu starp Kanādijas un Latvijas politisko kultūru. 
Ontario tiesnesis atlaida Toronto mēru. Iemesls - šis kungs nonāca interešu konfliktā un balsoja savās ne sabiedrības interesēs. Tik tālu nekas īpašs. Par ko tad bija balsojums? Tika izskatīta ziedojumu lieta, kuras būtība ir tāda - mēra kungs dikti mīlēja futbolu un tādēļ noorganizēja, ka oficiālo lobiju un ziedotāju nauda nonāk nevis pilsētas rīcība, bet gan paša futbola fondā un šā gada februāri tika izskatīts jautājums "jums, cienītais, derētu to naudu atpakaļ atskaitīt, kāpēc neko nedaram, a?". Nu un kungs, saprotams, nobalsoja, ka viņam nekas, nekam nav jāatdod un vispār, stulbs jautājums.
Fui!!!
Starp citu, par kādu summu ir runa? Trīs tūkstošiem, simtu piecdesmit dolāriem. 
Te arī ir tā atšķirība - man ir grūti iedomāties, ka Ušakovam pat iesnas iemetīsies no trača ap 1700 latiem, bet te, rekur, Toronto mēru atlaiž. Par cepurnieku pie jūras pat nerunāsim.
Skaidrs, ka tādi paši sīki (un lieli) blēži daļa no politikāņiem ir visur, bet runa ir par politisko atbildību, kuru Latvijā es neredzu. Vienas un tās pašas sejas turpina sēdēt un taisīt šmuci un par to nevienam nekas nav.
Starp citu, kas zīmīgi, mērs nāca klajā ar apgalvojumu, ka to visu "kreisais spārns organizē". Sociālisma rēgs dzīvs joprojām...

Ja nu ir vēlme redzēt angliski, tad rekur.

sestdiena, 2012. gada 24. novembris

Dilemma, apnikusī, bāc 4

Nobeigums, pagaidām...

Patiesībā visa tā ekonomika, politika un pārējais ir totāli nesvarīgs. Jo esmu sapratis vienu lietu - negribu bez ģimenes, Kanāda vai Etiopija, bet gribu būt ar savējiem.
Atziņa, protams, cēla, tikai nekādā veidā nepalīdz loģiski un argumentēti pieņemt lēmumus.
Iespējams, ka nemaz nepamanīts ir iestājies tāds kā Sprīdīša sindroms (nu, tad kad viņš sēnes saēdies ar putniem sarunājās, lai šie vedot viņu kaut kur uz El Dorado vai kur tur, bet reāli atpakaļ uz Latvijas Republiku atstiepa. Tērveti, ja pareizi atceros), kas liek maldīgi iedomāties visas lietas Latvijā kā dikti foršas un tā. Te viens imigrants pieminēja 1000 dolāru zāles. Tas ir, esot novērots, ka pēc zināma laika imigrantiem iestājoties nostaļģija pēc mājām, šie aizbraucot, izkāpjot no lidmašīnas un ātri vien saprotot: "Nnnēēē, mans braukt atpakaļ". 1000 dolāru tāpēc, ka vidēji biļete no Kanādijas līdz Eiropeādei apmēram tik maksā.
Bet pie tā, ka bez ģimenes negribu cieši palikšu gan. Sprīdītis vai Buratīnō, nekrata totāli.
Un ar to ģimeni ir redz kā, bērnelis ir ieguvis vietu pašvaldības bērnu dārzā, kas pats par sevi ir sasniegums. Sievai ir (nu ne tā kā ļoti labi apmaksāts, bet iztikt var) darbs, plus mīnus viņu interesējošā sfērā un specialitātē ar, man gribētos domāt, nākotnes perspektīvām uz izaugsmi. Atbraucot šeit viņu gaida tas pats, kas mani - minimālā alga, kaut kāds mazkvalificēts darbs un vispārēja vienaldzība pret viņas izglītību un pieredzi.
Atkal jau - pilna Lielbritānijas Karaliskā Impērija ar maģistriem, kas pētersīļiem lapiņas gludina un burkānus pēc garuma kārbiņās zortē. Bet baidos, ka šajā gadījumā tas ies cauri tikai galējas nepieciešamības apstākļos. Un labi, ka tā.
Vēl ir tas iekšējais lepnums, kas vispār latvju cilvēkam dzīvot traucē un palīdzību prasīt, pat tad, kad literārās kakas-kas-smeļas-mutē ir mazākā no problēmām. Tas pats, kas labai daļai no Īrijas kolonizētājiem liedz braukt mājās, pat tad, kad šie ir nonākuši uz ielas, bez jebkādām valodas zināšanām un perspektīvas. Tā teikt, ja nu reiz te ir atbraukts, tad vajag nogāzt vismaz trīs kalnus un aplēkt septiņus kamieļus (ja godīgi nesapratu, kāds tur sakars ar kamieļiem, bet šķita, ka iederās). Bet tā racionāli padomājot, sasmēlies gudrību esmu oi, galu nevar taisni noturēt, uz sānu liecas no svara, vai varbūt no tā, ka notievējis esmu. Un redzējis  lāci. Un angļu valodu uztrenējis. Un vēl viskautkas noderīgs savācies. Pieredze.
Tad nu faktiski pēdējais arguments, kas liedz līksmi rikšot pa interneta lapām lētās aviobiļetes meklējumos (tastatūras un peles klikšķiem jautri izsitot Poļu Polku) ir darbs, jo, lai kā tur nebūtu man šeit ir darbs, pie kam dažiem labiem šķiet, ka es to daru pietiekami labi un par situāciju Livonijas ordeņa pusē man ir tikai tik daudz priekšstata cik no portālu ziņām. Tas ir, starp nekādu un stipri greizu.

Tādēļ teikšu es jums lūk ko: Dilemma ar labu, vai ļaunu ir jāatrisina līdz 7. decembrim, t.i., tuvāko divu nedēļu laikā (tas saistīts ar manas istabas īres nosacījumiem un vēl šādām tādām lietām, bet datums ir dzelžains). Jo vairāk argumentus par labu palikšanai vai aizbraukšanai, jo labāk, tādēļ, ja kādam ir ko teikt, tad vēlos to dzirdēt te, skaipā vai jebkur citur.


Un, ja kāds vēlas mani noalgot (vai ir kādas idejas par šo tēmu) tas arī ir arguments, pie kam, būtisks. Ja interesē kaut kādi laiki, tad strādāt varētu sākt ar Marta sākumu. Ko es protu, to jūs zinat, vēl apgūstu programmēšanu - nedaudz C/C++ un nopietnāk Python (starp citu, arī lieta, kuru varēju izdarīt tikai pateicoties Kanādai un dažādu apstākļu sakritībai).

P.S. Sapratu, kāpēc kamieļi (jā, atzīstos, nelika mieru, sevis analīze bitītmatos). Tas tāds Freudian slip - sākumā pieminēju vietu (Kanāda vai Etiopija) un pēc tam pieminēju darbību un subjektu. Kanādas darbība skaidra smagi strādāt - kalnus gāzt. Nu un Etopija - aplēkt kamieli, ibo nezinu ko vēl bez vairošanās viņi tur dara, kā pretstatu smagam darbam, kā arī nevaru tā spēji iedomāties nevienu citu izteikti Etiopisku dzīvnieku. LOL.

Dilemmas noslēguma epizode 7. decembrī (ja Internets neaizsals)...

piektdiena, 2012. gada 23. novembris

Dilemma, mūžam dzīva, bāc 3

No Latvijas strādāt pie buržujiem ir aizbraukuši ne tikai tie, kas ir parādos, bez darba un tamlīdzīgi. Bez ekonomiskā faktora vēl ir arī neapmierinātība ar savu valsti, valdību un kārtību kā notiek lietas. Nebiju parādos, man bija labs darbs, labi kolēģi un vadība (nezinu kāpēc, bet kolēģi un vadība nav viens un tas pats :cP).  Nekādu tādu spiedīgu un fundamentālu ekonomisku problēmu, taču šī neapmierinātība un pārliecība, ka Latvijā viss ir slikti, tā gan bija. Ar prātu bija tā apziņa, ka, protams, Āfrikānijā, Āzijā un citur ir sliktāk. Galu galā, pats esmu bijis mazākattīstītās (lai ko tas arī nozīmētu) valstīs kā Latvija. Bet tomēr...

Tā pat, kā mums patīk vērot mūžīgi atkārtojošos futbolu, hokeju, boksu, lai redzētu kurš tad šoreiz būs tabulas galvgalī, tāpat nopietni onkuļi un tantes no Legatum Institute regulāri publicē tādas tabulas, tikai komandu un sportistu vietā tur ir valstis.
Tās ir tās pašas tabulas, kuras pēc tam spamo pa masu mēdijiem ar skumjiem komentāriem par savas valsts pozīciju un skaudību par kaimiņiem (jā, apskatījos to sarakstu, atkal karstasinīgie Kalevalisti priekšā, jedritvaikociņ').
Tad nu lūk, onkuļi un tantes no minētā (visdrīzāk Masonu uzturētā) institūta ir izveidojuši arī 2012. gada indeksu, kuru var aplūkot šeit. Tiem, kam slinkums pa mājas lapu vandīties, ir iespēja visu to pētījumu novilkt šeit.
Nu, Kānādija ir 6tā, Latvija 47tā, aiz Malaizijas un Kazakstānas, bet priekšā Grieķijai, LOL. Par ekonomiku jau izteicos, par izglītību neko nezinu, par drošību būtu spriest muļķīgi - dzīvoju Kanādijas noziedzības galvaspilsētā (dur vairāk kā Latvijā, zog mazāk, marihuānu smēķē katrs ceturtais, mašīnas zog, lai izklaidētos), veselība turās, paldies, par buržuju kapitālu neko nezinu, toties par valdību gan izteikšos, ibo tas ir tas bubulis, kas Latvijā tiek piesaukts ja vajag aprakstīt Sātanu un visus viņa mazos radiniekus.

Latvijā ir izplatīts viedoklis: "Es jau labprāt maksātu tos nodokļus, ja viņi (Sātans un viņa mazie radinieki) par to naudu neshēmotu/nefinansētu savas partijas/liktu lietā kur vajag (vajadzīgo pasvītrot)" vai "Viņi tur visi zagļi tāpat, īpašāki par visiem citiem, uz viņiem likumi neattiecas."
Atklāšu jums noslēpumu - Kanādijā Sātans ir tieši tik pat melns, tikai viņam labāki preses aģenti un viņu no bērnības dresē pareizi runāt.

Pāris piemēri:
Adscam - ar šo saķēzījās Liberālā partija. No 1996. līdz 2004. gadam Kvebekā bija aktīva valdības sponsorprogramma, kuras ietvaros bija paredzēts kapaņu veidā informēt Kvebekas iedzīvotājus par Kanādijas valdības nopelniem Kvebekas ekonomikas attīstībā, kā arī citas aktivitātes, lai pretdarbotos separātistiem (tajā laikā bija aktuāls kārtējais Kvebekas neatkarības referendums). Kad atklājās, ka lauvas tiesa no reklāmas aktivitātēm paredzētās naudas nonāca pie dažādām firmām, kuras par to paveica minimālu vai nekādu darbu, daļu naudas tālāk nododot partijas cilvēkiem, vēlēšanu kampaņu finansēšanai, tad programmu pārtrauca. 
Zaudējumi - ap 14 miljoniem dolāru un trīs tipāži cietumā uz 30 - 42 mēnešiem.

ETS Scandal - šis ir izteikti latvisks skandāls. Vienam kantorim piešķīra kontraktu 400 miljonu vērtībā, neievērojot likumdošanas normas, politiski piesedzot, uzrakstot pareizu specifikācu utt. Tiesāšanās ilgsts no 2009. gada un joprojām nav tikuši skaidrībā. Jā, btw, runa ir par datortehniku un tās apkalpošanu valsts pārvaldes vajadzībām. Stipri līdzīgi mūsu vilcienu stāstam.

Robocall - mans favorīts. Pēdējās vēlēšanās (2011. gadā) nezināmi ļaundari visnotaļ tehniski asprātīgā veidā realizēja tādu triku - automatizēta sistēma zvanīja vēlētājiem un informēja, ka viņiem ir jāiet balsot uz noteiktu adresi, kurā, patiesībā, nebija iespējams nobalsot, tādējādi daļa vēlētāju vienkārši nenobalsoja un pastāv viedoklis, ka dažās vietās tas izšķīra vēlēšanu rezultātus. 
Tad protams, ir visi mazie gariņi, kas iekrīt kaut kādos mazos sūdiņos un nosmērējas līdz ausīm. Aktuāls piemērs - Londonas (tās kas Ontario nevis UK) mērs pieķerts par pašvaldības līdzekļiem rīkojam sava dēla kāzu banketu... nieks vien tur ir ~20 tūkstoši, bet nesmukums pa visu seju.

Atcerējos, Winnipegā ir (būs)(kaut kad) sava gaismas ebreju/ukraiņu/idiāņu (viņi vēl nav tikuši skaidrībā) pāridarījumu pils. Saucas Cilvēktiesību muzejs. Tur normālas bildes nav, ielikšu savējo:


Starp citu, muzeja siluets ir salīdzināts gan ar WWI vāciešu armijas ķiverēm, gan izstieptu vidējo pirkstu, kuru valdība rāda nodokļu maksātājiem :c)).

Problēmas ar šo ēku ir daudz. Sākot ar to, ka indiāņi ir apvainojušies jo muzejs it kā uzcelts uz viņu svētajām zemēm. Nu, pieņemsim, kuram reāli interesē ko domā indiāņi?
Sākotnēji ekspozīcijā bija paredzētas pamatekspozīcijas. Viena veltīta tradicionālajiem čīkstuļiem - ebrejiem, otra - indiāņiem. Tad sadumpojās ukraiņi, kuru pirmajā, otrajā, trešajā, ceturtajā un piektajā paaudzē te ir daudz, viņiem tak arī ir savs, mazais, holokaustiņš - Голодомор*. Apvainojumi favorītismā, žīdu lobijs un kas tik vēl tiek piesaukts.

* Ja kāds apvainojās uz šo rindu autoru par augstāk formulētajiem izteikumiem par traģiskajiem notikumiem ebreju un citu tautu/nāciju vēsturē, tad tā ir viņa personīgā problēma. Autors nekādā veidā neatbalsta šādu genocīdu, taču viņam ir problemātiski akceptēt to, ka kaut kādi subjekti uz sen mirušu cilvēku rēķina taisa biznesu, ar visiem saviem Vīzentālu-Šmīzentālu centriem, pseido līdzjūtību, lai dabūtu celtniecības kontraktu un ekonomisku interešu pamatotām skumjām par bada nāvē mirušiem ukraiņu bērniem. Ja kāds vēlas darīt kaut ko lietas labā, tad, lai iet un pabaro kādu, kam nav ko ēst, tā vietā, lai stutētu kārtējo arhitektonisko šedevru.

Un tad, protams, ir finansiālās problēmas. Federālā valdība piešķīra 100 miljonus būvniecībai un 22komats-ciktur miljonus gadā, uzturēšanai. Muzeja izmaksas šobrīd tiek lēstas ap 360 miljoniem, atvēršanas datumi vairākas reizes ir pārbīdīti, bet tagad konkrēti apsolīja, ka atvērs 2014. Зуб даю!
Bet, protams, ar 100 miljoniem galīgi nepietiek. Pārējo (150) miljonus apsolījās samest Muzeja Draugi - sponsoru, mecenātu un vienkārši naudas atmazgātāju labu cilvēku grupa. Privātā, kārtā. So far so good, bet tavu neražu, nekādīgi viņi nevar savākt vajadzīgos ziedojumus. Neko, tak paņems bankā, kredītā un iedos valstij, lai ceļ! Galu galā, pirmais nacionālais muzejs Kanādijā ārpus Ottawas. 
Tikai jautājums, kurš to kredītu garantēs? Stulbs jautājums, Manitobas valdība protams. Nu un te jau sāk mazliet smirdēt. 
Patiesībā eleganta shēma, es jums teikšu. Kredīts, starp citu uz 35 miljoniem. Bet problēma vēl tāda, ka valdība garantē arī procentus un pēc patreizējām likmēm un termiņiem sanāk, ka Valsts, lai dabūtu no privātpersonām un biznesiem ziedojumu, pati garantē kredītus, kas paņemti, lai šos ziedojumus varētu vispār ziedot ar visiem procentiem - 56 miljoni. Kopējā tāme tam muzejam šobrīd ir 357,5 miljoni, kas ir krietni vairāk kā plānot sākumā. Ir visādi mistiski kredīti, aizņēmumi, papildfinansējumi un joprojām nepietiek naudas. Kā papildus bonuss no muzeja pēkšņi aizgāja virkne ar vadošiem darbiniekiem.
Būs interesanti paskatīties, apmēram pēc cik ilga laika Manitoba sāks atmaksāt šo "ziedojumu" bankām.
Un pats labākais, muzeja vadība plānot, ka muzejs ienesīs apmēram 89 miljonus dolāru gadā. To es gribu redzēt patiesi, kā viņi to taisās panākt.

Un noslēgumam, katra latviešu autobraucēju sirdij tuvā tēma - fotoradari. Winnipegā tikko beidzās 7 gadu termiņš, kopš tika uzstādītas satiksmes kameras un publiskā diskusija gāja augstos toņos, līdz tam, ka a) kā gadījās, kā ne, atklātībā nonāca dokuments, kurā skaidri un gaiši bija ierakstīts, ka iemesls kāpēc izvēlētas kameras nevis ceļu policisti ir ienākumi budžetā, nevis drošība; b) neskatoties ne uz ko, tika noslēgts jauns līgums, jo tas sola vēl lielākus ienākumus budžetā - jaunākas tehnoloģijas, zemākas izmaksas, blablabla.

Starp citu, esmu saskāries arī ar pašu kanādiešu neapmierinātību ar savu valdību un politiķiem kopumā. Šajā ziņā viss tas pats... Protams, ignorances līmenis nav tāds kā Latvijā, bet kopumā, blēdās gan pa lielam, gan pa mazam. Varbūt ne tik daudz un bieži, vai, varbūt vienkārši pieredzes vairāk un dara to gudrāk. Iespējams arī, ka tāds ikdienas kārdinājums ir mazāks - galu galā pārticības līmenis augstāks.

Nobeigums sekos...

ceturtdiena, 2012. gada 22. novembris

Dilemma, atgriežas, bāc 2

Šodien tāda izteikti pozitīvā frekvence...

Man ļoti patika vasara. Tā bija gara, karsta, saulaina un sausa. Cik noprotu no iezemiešiem, tāda tā ir parasti. Klimats kā Grieķijā. 
Rudens arī nebija slikts, mitrāks kā vasara, bet pilnīgi nesalīdzināms ar Latvijas rudeni. Tikai īss. Pirms atbraukšanas lasīju, ka te esot vasara, īss rudens, ziema un īss pavasaris. Ar īss saprotot ap 6 nedēļām. Nu, šis rudens bija kā no tā apraksta. Pat īsāks faktiski, jo, lai arī rudenīga sajūta sākās ap septembra otro pusi, vēl 15. oktobrī bija tāda kā atvasara (+25) bet jau 10. novembrī normāli uzsniga (Winnipegā 25cm sniega).
Tagad ārā ziema, sniegs, ledus n shit, bet nekādu slapjdraņķu, pat pilsētas centrā. 
Runā, ka janvārī/februārī gadoties -40 un mazāk. Tajā ziemā, kad Džons salauza kāju lienot pār žogam pie Pegijas Sjū mājas -30 bija mēnesi no vietas. Savukārt pagājusī ziema esot bijusi netipiski silta (janvārī pat plusos iebrauca). 
Nu, redzēs.

Un daba... vēriens te ir pavisam cits. Varbūt tas dēļ psiholoģiskās traumas pēc tikšanās ar lāci, bet mežonīgās dabas valdzinājums te ir jūtams. Un te ir DAUDZ, DAUDZ vietas. Uz antisociālo tipu velkošiem indivīdiem šeit ir īstā vieta. Arī saziņā un sadzīvē kanādieši ietur distanci. Vieta atļauj... Vienam anglim, ko pazīstu, tas fakts, ka šeit ir tik daudz vietas ir kritiskais faktors, kāpēc viņš te dzīvo jau gadus ... daudz (patiesībā nezinu cik, bet pietiekami, lai sariktētu pieaugušus bērnus).

Runājot par Winnipegu, tad noteikti ir vērts pieminēt to, ka cenas nekustamajam īpašumam, visādām apdrošināšanām un vispār dzīvošanas izmaksas ir zemākas kā visur citur Kanādijā. Провинция'с...
Kas nozīmē, ja vispār kaut ko darīt (un nauda nav tā, ka gluži pa ausīm spiežas ārā) saistībā ar Kanādu, tad tomēr šī IR ļoti piemērota vieta, lai to sāktu.

Vēl te ir mierīgi. Tikai aizbraucot no Latvijas var saprast cik Latvijā visi ir uzvilkti un nemierīgi. Tik problēma, es pats neesmu no mierīgajiem :c)), tāpēc gribās te skubināt, ātrāk, ātrāk, neguli - visu nogulēsi. Un lēti var tikt līdz Las Vegasai un ne tikai. 

Turpinājums sekos...

trešdiena, 2012. gada 21. novembris

Dilemma, bāc

Nu tas brīdis ir pienācis, kad ir intensīvi jādomā ko pasākt tālāk - turpināt integrēties Kanādā ar mērķi iegūt permanentā rezidenta statusu or what?

Kā noprotat, stāvā sajūsmā pār Kanādiju neesmu, lai arī savā ziņā zeme ir lieliska. Bija doma izveikt klasisko sarakstu sastādīšanu + un -, katru savā kolonnā, bet tad sapratu, ka ne viss ir tik viennozīmīgi, lai būtu iespējams izteikties tik lakoniski. Bez tam, tāds saraksts ir vairāk statistiska kā reāla analīze. Un mēs visi zinam, ka ir meli, lieli meli un statistika...

Tāpēc mēģināšu izcelt un apskatīt lietas strukturēti. Pa sfērām. Iespējams būs gari, iespējams, neko nevarēšu uzrakstīt.

Pirmais, ko gribu apcerēt ir ekonomika, kas nav pārsteidzoši, ņemot vērā to ko piedzīvoju Latvijā pēdējos gados. Šajā sakarā jau esmu veicis vienu ierakstu, neatkārtošu tur minēto, tikai piebildīšu vairākas lietas.
Nomācoša ekonomiskā atkarība no ASV, bet faktiski daudz bīstamāka ir ekonomikas atkarība no Ķīnas, lai arī tā nav tieša. Kanāda šobrīd ir izteikta Naftas dolāru valsts, kā rakstītju šeit, federālo budžetu var savilkt kopā tikai pateicoties naftai. Ja Ķīnā notiek kaut kas līdzīgs kā ASV pirms 5 gadiem, t.i., subprime mortgage sabrukums, tad Ķīna sāks iepirkt nesalīdzināmi mazāk dabas resursu, kas vilks uz leju visas resursu cenas, kas būtiski atsauksies uz Kanādas ekonomiku. Faktiski Kanāda ir līdzīgā situācijā kā Krievija - abas ir ieinteresētas maksimāli augstā naftas cenā un nemieros, vēlams ilgos, Tuvajos Austrumos, kas plīdz noturēt naftas cenu maksimāli augstu.
Līdz šim Ķīna ar mākslīgu iekšējā patēriņa uzturēšanu (interesanti, ka tamlīdzīgas pilsētas viņi būvē arī Āfrikā) un lielajām rezervēm ir spējusi absorbēt recesiju, taču tajā brīdī, kad absorbcijas kapacitāte būs izsmelta un būs jāoptimizē un jākonsolidē (kā man patīk šitā valdības mantra) sekas būs nejaukas.
Latvija (un daļa Eiropas, lai arī ne visa) tādā ziņā ir labākā pozīcijā - sūdi jau ir notikuši, bet te tie vēl nemaz nav sākušies un brīžiem ir sajūta kā 2007. gadā - kredīti un līzingi birst kā no pārpilnības raga. Nav gan gluži tā, ka ar minimālo algu var paņemt kredītā māju, taču 20000$ vērtu mašīnu gan var, bez problēmām. Nerunājot par visu kalibru patēriņa kredītiem. Pērc tagad, maksā vēlāk...
Es pat nezinu, kas labāk - Latvija, kur recesija ir piedzīvota, ir zināms kas tas ir, ko ar to darīt vai Kanāda, kur visi dzīvo savā kokonā un nenojauš par to, kas notiek pasaulē, pie tam, ka viņu parāds ir nesalīdzināmi augstāks kā Latvijā, gan absolūtos skaitļos, gan procentos un turpina pieaugt ļoti stabilos tempos. Varbūt kapitālisms strādā un viņi var noturēt tādu līmeni mūžīgi?

Otrais, darba tirgus ir ierobežots. Aizvien vairāk saskaros ar cilvēkiem, kas strādā darbu ne pēc savas izglītības gan pēc universitātes, gan pēc noīsināšanas iepriekšējā darba vietā. Darbu par minimālo algu ir atrast viegli, bet savā specialitātē praktiski neiespējami (retie izņēmumsi ir santehniķi, šoferi un metinātāji). Cik esmu runājis, tad visi apgalvo, ka šī ir izteikta tendence darba tirgū. Tava ārvalstu izglītība un pieredze nevienam neinteresē. Protams, ar laiku saņemsi vairāk kā minimālo algu, varbūt būsi menedžeris, ja uzņēmība (un līdzekļi) atļaus mācīties, iegūsi Kanādas izglītību vajadzīgajā jomā un viss būs labi. Varbūt. Varbūt arī ne - turpināsi visu laiku strādāt kaut ko, par ko maksā un vienalga ko tu patiesībā proti un kas tevi interesē. 
Kāds teiks: "Kas tur slikts? Pavei, rekur Latvijas maģistri brauc sēnes lasīt uz Īriju un bakalauri fasē salātus." 
Jā un es, lai arī ne bakalaurs un ne maģistrs, atbildu uz telefona zvaniem. Un jūtos kā izniekodams savu laiku, ka viss tas, ko es esmu iemācījies dzīvā nevienam nav vajadzīgs. 
Protams, kad nav ko ēst, tad jebkurš darbs ir labs un kad salātu fasēšana aizjūras zemēs ir vienīgais, kas spēj uzturēt ģimeni dzimtenē, tad sūdzēsies tikai nepateicīgais. Un naudu te maksā pietiekami labu, lai tā būtu viena no pēdējām lietām par ko sūdzēties.
No otras puses, kā tur bija Cēzaram? Labāk pēdējais Romā kā pirmais Mazpisānijā? Jeb otrādi? Neesmu pēdējais Kanādā un diez vai būšu pirmais Latvijā, taču ir sajūta, ka Latvijā iespējas likt lietā savus talantus ir vairāk. Bet varbūt manī runā sentiments un vēlme tikt mājās un es sev to iestāstu. Galu galā, situācija ir tāda, ka darbs man ir šeit.
Kanāda ir ļoti liela un situācija ir dažāda dažādās vietās, tiesa, te ir jāņem vērā tas, ka ja es nolemju palikt te, tad jebkurā gadījumā esmu piesaistīts Manitobai tuvākos pāris gadus.

Trešais, sabiedrība un kultūra. Viņi resni un viņi ir patriotiski un izpalīdzīgi, daudz ēd, nekur neiet kājām un sēž feisbukā. Bet ja tā nopietni, tad atšķirība tik tiešām ir attieksmē pret indivīdu. Kanādā sagaidīt neieinteresētu vai rupju attieksmi no pārdevēja ir neiespējami. Likumdošanas ievērošana, nodokļu maksāšana, pieklājba un formālā cieņa ir tā uzkrītošā atšķirība, kuru gribas aprakstīt ar klišejisko "te pret mani izturas kā pret cilvēku, atšķirībā no Latvijas", kas tik bieži ir dzirdams daudzu emigrantu teiktajā. 
Apstiprinu, tā ir. Darba devējs ir iedresēti un samācīti tā, ka tādam vecam ciniķim kā man, ko nenosmieties. Te tu vari nesatraukties - visi tevi cienīs, pat ja neesi cieņas vērts. Brīžiem pat derdzas, kā kaut kādus smerdeļus stutē un finansē.
Savukārt kulturāli, vismaz priekš manis, atšķirības no Latvijas ir pārsteidzoši mazas, kas mūs noved pie

ceturtkārt, integrācija. Kanādā ir supervienkārši integrēties. Te viss ir cilvēkam draudzīgs, sākot ar valodu, beidzot ar sabiedrisko transportu, veikaliem, ierēdņiem un svētku dienām. Kaut kā man bija saruna ar vienu random indieti, lielveikalā. Viņš tur kaut kādas kārtējās kredītkartes mēģināja iesmērēt. Viņš man prasīja, vai es esmu kanādietis, es saminstinājos, jo nesapratu ko teikt. Tad teicu, ka vispār neesmu dzimis Kanādā, bet strādāju gan. Uz ko viņš atbildēja: "Mēs visi tagad esam kanādieši." Un tā tik tiešām ir. Nevienu pašu reizi neesmu saskāries ar neiecietīgu vai noraidošu attieksmi. Nekur. Mēs visi šeit esam kanādieši. Indeed.

Turpinājums sekos...

otrdiena, 2012. gada 20. novembris

Akcents

Novēroju tādu aizdomīgu lietu - lai arī mana dzimtā valoda nav krievu, kanādieši, kas ar mani runā pa telefonu, dzirdot manu akcentu domā, ka esmu no Krievijas/Ukrainas/Slovākijas. Padomāju un konstatēju, ka jā, tik tiešām, daudziem austrumeiropiešiem, neatkarīgi no dzimtās valodas, ir vienāds akcents runājot angliski. Protams, vienam mazāk izteikti, otram vairāk. 
Tas, laikam, mantojumā no PSRS palicis :c))

svētdiena, 2012. gada 18. novembris

Skybridge ziemassvētki

Daļēji atbildot uz komentārā izteiktajiem jautājumiem.
Pirmā interesantā lieta - biļete uz uzņēmuma Ziemassvētku pasākumu ir maksas - 10$ dolāri. Katrs no darbiniekiem var ņemt līdzi arī vienu nedarbinieku - bet arī nedarbiniekam ir jāpērk biļete. Nu, nav tik traki kā izklausās, jo ja ierodies starp 17:30 un 18:15, tad biļetes naudu atdod, tiesa, tikai par darbinieku ne par darbinieka līdzi paņemto personu. 
No vienas puses - saprotu biļetes loģiku attiecībā uz darbiniekiem, ibo tādā veidā viņi ļoti labi zin cik cilvēki ieradīsies + cilvēki ir motivēti ierasties laicīgi - lai atgūtu naudu. No otras puses, nu c'mon... darbinieka sievai/vīram/whatever jāmaksā par Ziemassvētku pasākumu...
Pasākums notika Regent Casino Hotel. Banketu zāle, 8-9 vietīgi galdi, numurēti. Vakariņas tiek izsniegtas buffet style, t.i., galdiņi pēc kārtas dodas saņemt paiku. Izvēle - gaļa 5 dažādos veidos (nezinu kapēc, bet populāri ir pelmeņi), mazliet dārzeņi un kaut kādas mērces. Respektīvi priekš manis tikpat kā nekā ko ēst nu un saldais - kūkas, kūciņas un augļi. Šie bija labi, taču kopumā ņemot braucot ar kravas prāmi no Liepājas uz Lībeku un ēdot uz prāmja (biļetes cenā iekļauto) izvēle un garša ir labāka. Tas kaut ko liecina. Īpaši kontekstā ar biļešu politiku.
Dzert - haļvanās šmigas nebija, nopirku vienu aliņu, pa 5$.
Un tas teksts "No jeans please!" nu tāds LOL. Bija tipāži džinsos, t-kreklos ar keponiem un zelta ķēdēm ap kaklu. Ghetto style tā teikt. Bija arī vecākas kundzes, kas tik tiešām bija uzcirtušās kā uz vidusskolas izlaiduma balli. Bet kopumā iespaids par ietērpiem - viņi ir fucking resni.
Bet tas viss ir sūds, jo galvenā pasākuma nagla bija Master Mind Hypnotist Matao. Tiem kas tankā - uz skatuves cilvēkus hipnotizē liekot viņiem runāt ķīniešu valodā, iemidzina utml utml. Respektīvi, nodarbojas ar to, kam es neticu un uzskatu par māņiem, kumēdiņiem un šarlatānismu. Faktiski, šī iemesla pēc arī izdomāju vispār doties uz pasākumu un pieteicos par brīvprātīgo uz skatuves, vēlējos, lai mani nohipnotizē.
Rezumējums? Es izjūtu milzīgu kaunu par sevi, par sabiedrību un par cilvēci kopumā, ja tā ir spējīga uzskatīt kaut ko tik marazmātisku, trulu, seklu un bezsakarīgi kā tas, ko redzēju tur par izklaidi, pie kam tādu, par kuru ir vērts maksāt naudu.
Vienā vārdā - NOŽĒLOJAMI. Es tur sēdēju un nespēju noticēt savām acīm, ka cilvēki man apkārt pēkšņu kļuva par seniliem idiotiem bez aizturēm. Pats galvenais - visiem zālē esošajiem tas viss šķita fun.
Random video, vēl viens un vēl viens no šī paša Matao. Cilvēki, vieta un notiekošais ļoti tuvu tam, ko piedzīvoju es...
Tā nu es tur sēdēju un prātoju, KĀ ir iespējams, ka notiek kaut kas tāds. Izdarīju vairākus secinājumus. 
Pirmkārt, uz skatuves nonāca brīvprātīgie, jeb tie, kas vēlējās, kas visticamāk liecina par viņos mītošo ekshibicionismu un vēlmi izcelties (неотрицаю). 
Otrkārt, vairums cilvēku vēlas atdot lēmumu pieņemšanu un tai sekojošo atbildību citu rokās, tāpēc ir tik grūti pirmajam mest ar akmeni logā, bet kad to ir izdarījis kāds cits, tad visi kopā ir gatavi demolēt vai visu pilsētu. Pūļa mentalitāte.
Treškārt, cilvēks vēlas būt "īpašs", ne vien unikāls, kā mēs katrs, bet tieši pārāks ar kaut ko, kas citiem nav vai citi nedara (nespēj).
Rezultātā - uz skatuves nonāk ekshibiconistu pūlis, kurš ir gatavs nodot savu atbildību autoritātam subjektam (ar varas simbolu - mikrofonu, viņš var pārbļaut visus...), savā pūļa transā redzot sev apkārt tādus pašus kā sevi ir gatavi akceptēt un darīt jebkuru glupību, jo tā padara viņus īpašus visu to acīs, kas uz viņiem skatās no zāles un caur to vismaz uz brīdi viņu vienmuļajā, minimālās algas, kafijas un donutu strukturētajā dzīvē notiek kaut kas ievērības cienīgs, kad VIŅI ir uzmanības centrā. 
Un teikšu jums - pūļa spiediens ir baisa lieta, atceros no armijas laikiem, bet tad biju jauns un dumjš - nesapratu. Tagad vecāks, sirmāks un (cerams) gudrāks sajutu to ļoti skaidri kad sēdēju uz skatuves un tik tiešām bija iekšējais impulss "neizkrist" no kolektīva visapkārt un piedalīties viņu klaunādē.
Faktiski tas ir tas uz ko turās visi tie American (UK, Australian etc) Idol un Fabrikas un Big Brother un visi pārējie pasākumi - uz ekshibicionistu publisko vēlmi izrādīt sevi, vienalga kādā kontekstā visu atbildību par to nododot kādam citam. Es ieteiktu šiem ļautiņiem padomāt par karjeras maiņu - BDSM video ir īstā vieta.
Nu, nosūtīja mani no skatuves, kopā ar vēl kādiem 3-4 dalībniekiem (slava tev, ak Ozīris, ka ir vēl kādi kuri domā līdzi tam ko dara, planētai tas nāks par labu).
Lai kā tur nebūtu, pēc Matao "priekšnesuma" palika lētuma šķebinošā garša, kuru ar darba kolēģiem izkvēpināju ar miera pīpi un noskaloju ar alu  random socializācijas vietā, pie darba kolēģa draugiem. 

P.S. Atbildot uz otru komentāra jautājumu - neēdu piena produktus (izņemot sviestu, kad cepu cepumus) un maizi. Ēdu daudz dārzeņus, riekstus, žāvētus un svaigus augļus, zivis un pākšaugus. Un biešu zupu :c)). Vēl - vismaz reizi dienā dzeru tēju ar medu un katru dienu apēdu vismaz 5-6 ķiploku daiviņas.

piektdiena, 2012. gada 16. novembris

Bikses

Rīt Skybridge Ziemassvētku pasākums (17. novembrī, LOL). Uz ko nolēmu doties arī es. Ieguvu biļeti, bet tur rakstīts "No jeans please!". Eju pie vadības ar jautājumu vai tā tik tiešām ir un ja tā ir vai armijas bikses kvalificējas? Izrādās tā tiešām ir un armijas bikses nekvalificējas. 
Es dusmīgs. Tātad bikses jāpērk jaunas. Nu labi, aizgāju uz veikalu, atradu ar atlaidi, tipa kaut kādi pēdējie 3 izmēri. Tikai skāde, nav manējie. Normāli valkāju 38/30, vai, ja brīvākas, tad arī 36/30 der. Bet ar atlaidi 34/30. Jau paņemot rokā vizuāli redzams - mazākas, kā visas manas bikses. Taču, ņemot vērā to, ka dzīvoju kā imigrants un piekopju veselīgu dzīvesveidu esmu pamanījis, ka krītos svarā. Nolēmu uzvilkt. Secinājums - bez siksnas kritīs nost... Varēju pirkt arī 32.
Mājās nosvēros - 88 kg. Pēdējo reizi man tāds svars bija kaut kad neilgi pēc armijas, 12 gadus atpakaļ. Acīmredzot sekošana līdzi tam ko ēdu nāk dikti par labu. 
Bet ne tas galvenais, galvenais ir KĀPĒC daudz vairāk kā Latvijā sekoju līdzi tam ko un kā ēdu. Iemesls vienkāršs - resnie kanādieši. Kad es šitos tauku spilvenus ieraudzīju, sapratu, ka lai nu ko, bet viņiem līdzināties nevēlos ne par ko.

trešdiena, 2012. gada 14. novembris

Ceturkšņa zvaigznes

Pirms nedēļām 2 saņēmu aizdomīgu emailu. Šodien blakussēdētāja saka, ka es pie sienas esmu. Eju skatīties.

Un kas tad tas??? Otrajā rindā otrais no kreisās...

Es uz pakaļas.

Vismaz uzvārdu pareizi varēja uzrakstīt :DDD
Īpaši ņemot vērā to, ka joprojām neesmu ne vienu reizi savācis 100% kvalitātes novērtējumu - konstanti 97%, neizrādu empātiju. LOL!

Kritēriji.
Nu, no vienas puses jūtos pagodināts. Tomēr 100+ darbinieku konkurencē tiku par kvartāla darbinieku. Bet baidos, ka tas vairāk par kanādiešu darba stilu kaut ko liecina, ne par manējo.
Varu pateikt pavisam godīgi, ka šad tad izdaru mazliet mazāk, kā prasīts, šad tad mazliet vairāk, bet dibenu neplēšu noteikti. Varbūt, kritērijs ir veselā saprāta izmantošana? Ibo man brīžiem sajūta, ka šeit tas ir importa deficīts.

pirmdiena, 2012. gada 12. novembris

Sokrāts un ziema

Kāds vīrs aizelsies atskrēja pie Sokrāta.
- Sokrāt, Sokrāt, klausies, man  priekš tevis ir ziņas par Diogēnu!
Sokrāts nolika kāsi, kuru tikko bija uztinis un pievērsās šim vīram.
- No sākuma pārbaudīsim vai ziņas ir tā vērta, lai es tās uzzinātu un tam ir trīs kritēriji. Pirmais ir Patiesība. Vai tu esi absolūti pārliecināts, ka šīs ziņas ir patiesība?
- Nu, - vīrs saminstinājās - nē, es tikko par to dzirdēju no citiem, pats klāt nebiju.
- Labi, otrs kritērijs ir Labestība. Vai šīs ziņas man pasaka kaut ko labu par Diogēnu?
- Galīgi nē, tieši otrādi!
- Tātad, tu vēlies man pateikt kaut ko sliktu par Diogēnu nemaz nezinot vai tā ir patiesība. Nu, pieņemsim, jo ir vēl pēdējais kritērijs - Noderība. Vai tas ko tu man vēlies pastāstīt ir man noderīgs?
Vīrs apkaunots paraustīja plecus:
- Nedomāju.
Sokrāts aizsmēķēja kāsi un izpūtis lielu dūmu mākoni teica:
- Ja tu neesi pārliecināts par kaut kā patiesumu, tas nav labestīgs un vēl piedevām noderīgs, tad priekš kam to teikt man vai vispār kādam?

Tā Sokrāts neuzzināja, ka sieva krāpj viņu ar Diogēnu.


Un jā, Winnipegā ziema...

Ļoti zīmīgs foto, kontekstā ar iepriekšējo foto.

sestdiena, 2012. gada 10. novembris

Lets joke in ingliš!



The Dark Knight (2008)
The Dark Knight Rises (2012)

Congratulations, Barack Obama.

---

A young man walks through New York Chinatown and notices a shop with the name Hans Olaffsen's Laundry. He thought it seemed out of place but curiosity got the best of him and he walked into the shop. He sees an old Chinese man sitting in the corner.

He asked the old man, How in the world did this place get a name like Hans Olaffsen's Laundry?

Old Man - That's the name of the owner.

Young Man - Who's the owner?

Old Man - I am.

Young Man - How did you get a name like Hans Olaffsen?

Old Man - Many years ago when I came to this country from Hong Kong, I was standing in line at Immigration. A man in front of me was a big blond Norwegian. The lady from Immigration asked him, What is your name? He say "Hans Olaffsen". Lady ask me, What is your name? I say Sam Ting.

---

I saw a homeless man sleeping inside a big cardboard box outside the train station this morning.

Not wanting to disturb him, I crept over and put a Starbucks coffee cup on top of his box.

He immediately woke up and said, "Thank you."

"No problem." I smiled.

He looked at me again and said, "It's empty."

I said, "I know, it's meant to be a chimney."


ceturtdiena, 2012. gada 8. novembris

Winnipega bildēs

Sen bij laiks ielikt kādas bildes no Winnipegas, nu tas laiks beidzot ir sakritis ar manām iespējām. Uzreiz saku, nekāda māksla, nekādas īpaši izredzētas vietas. Random bildes no random vietām, kas, manuprāt precīzāk ataino pilsētu kopumā, kā īpaši izredzētas vietas. Bez tam, Winnipegā ir tik ļoti vienāda, ka te nav ko īpaši redzēt, lai piedod man visi tie Winnipegieši, kuriem šķiet savādāk, bet man šķiet tā. Kā arī, cik nu es varu spriest pēc personīgās pieredzes, ja ir redzēta Winnipega, tad +- ir redzētas visas pārējās prēriju pilsētas.

Nu tātad - neiztrūkstošais bizons, Manitobas simbols te ir daudz kur atrodams:


Centrālā stacija - pa tām durvīm es ienācu Winnipegā un, iespējams, pa tām arī Winnipegu pametīšu..


Kas ir interesanti, mana darba vieta ir pretī, pāri ielai un dažus desmitus metru uz austrumiem, respektīvi - pirmo reizi ienākot Winnipegā savu darba vietu ieraudzīju jau pirmajās 10 sekundēs. LOL! Tiesa, tad es vēl nezināju, ka tur strādāšu. Skybridge ir mana darba vieta, ja nu neatceraties.


Winnipega ir neglīta, centrā ir ļoti daudz stāvvietu, kuras ir izvietotas bezsakarīgi, tur kur normāli pilsētu centros ir tirdzniecība, bāri un muzeji, Winnipegā ir betona laukumi. Paši Winnipegieši par šo tēmu ir riktīgi sacepušies. Nu tik būvēs tur kaut ko, citādi pa naktīm tajos laukumos indiāņi siro. Burtiski.
Tālāk pāris tādi laukumi, ieskatam. Fotografēts 6dienā.
Nav brīnums, ka viņi Dowtownā pēc 1800 baidās staigāt.




Bieža parādība ir arī šādi, skumji velosipēdi... Zog tos vnk bezdievīgi. Esmu novērojis, ka cilvēki pieķēdējot velosipēdu ņem nost sēdekli un stiepj līdzi, lai nenosper. Priekšējos riteņus parasti a) pieslēdz ar vēl vienu trosi/ķēdi; b) ņem nost un pieslēdz kopā ar pakaļējo riteni.
Nu var būt, ar ka šamējā velosipēda saimnieks ir to riteni līdzi aizstiepis :c)).
BTW, uz ielas no brūnganas nokrāsas puišeļiem esmu saņēmis piedāvājumus iegādāties velosipēdu, lēti.


No otras puses, tiklīdz ārpus tiem pāris, relatīvi mazajiem pilsētas rajoniem kuros nevajag muļķoties, tā uzreiz situācija strauji paliek labāka. Vandālisms mūsu izpratnē te nenotiek. Piemēram, ik uz stūra ir šitādas avīžu kastes, kur var par brīvu iegūt jaunākos numurus populārākajai presei. Parasti gan tās kastes ir 1 vai 2 kopā, bet šajā apkaimē laikam baigie lasītāji dzīvo, ka 4 salikuši.


Arī spēļu laukumi ir daudz un nevienu neesmu redzējis izvandalētu vai piegānītu, ko nevar teikt par Homo Adidas apdzīvotajiem Rīgas spēļu laukumiem.


Tā viņi sargā kokus no visādām skudrām un gliemežiem. Ideja tāda, ka pavasarī šito uzliek un tad visi, kas rāpo pāri pielīp.

Zemāk esošā bilde ievērojama ar to, ka tur ir atainots glaunākais restorāns Winnipegā. Tas ir tas apaļais verķis, pa kreisi no karoga. Glauns tas restorāns tādēļ, ka griežas ap savu asi. Nu un skulptūra smuka.


Un nav jau tā, ka nav glītu vietu un lietu nemaz...



Vēl viens glauns restorāns, virs upes šoreiz un negriežas.




Tradicionāli grandiozās baznīcu celtnes te ir visnotaļ negrandiozas. Ir te viena ukraiņu baznīca, tik kad tur biju, nebija ar ko fotografēt, tā kaut cik vēl izskatījās. Tās pārējās nu tā, kaut kas no baznīcas ir, bet kā kuru reizi.







Un šī, star citu, ir vecākā māja Winnipegā. Apmēram tik pat veca, kā manas vecāsmātes govju kūts. Sv. Bonifācija muzejs, būvēts 1846-1851.


Ā, atcerējos, Winnipegā ir fotoradari, kas ķer uz ātrumu un sarkano gaismu luksoforā. Pie kam pulka - 54 vai 56 un izskatās šādi:


Vēl Winnipegiešu mākleriem un doktoriem patīk sevi dikti reklamēt, īpaši, ja var izvietot reklāmu uz miskastēm. Reāli uzticību iedvesoši tipāži.




Un tagad pāris pilnīgi random ielu un māju uzņēmumi. Pirmā bilde ir ievērojama ar to, ka manas nostaļģijas aizlietās acis saskatīja līdzību ar Mežciemu (runa ir par mājām tālumā, labajā pusē, ne par Ketiju Periju), kad dodas pa Eizenšteina ielu virzienā no Šmerļa, pirms pirmā līkuma... pārējās ieskatam, kādās visādās mājās viņi te dzīvo.








Un visbeidzot, te ir tāda lieta, kas saucas Skywalk. Pilsētas centrā daudzas mājas ir savienotas gan ar tuneļiem, gan gaisa tiltiem, pāri ielām. Tas priekš tam, lai nabaga Winnipegiešiem aukstajās ziemās pakaļas neatsalsts no mājas uz māju pārvietojoties. Sisīši...


Un visbeidzot visbeidzot Manitobas pašvaldības centrālā ēka. Tā nu gan ir viena ēka, tikai baigi Balto namu atgādina, bet cik redzēju citur, viņiem šis stils dikti patīk.


Un visbeidzot visbeidzot visbeidzot, mani sajūsmina, kad šitos te redzu, atgādina cik dziļos laukos esmu.


Nu un nobeigumam, tā arī nesapratu WTF.


Kaud kad ielikšu vēl.