piektdiena, 2013. gada 22. februāris

Gabaliņi ar ASV piegaršu

Kafija Ziemeļmeksikā ir ūdeņaina. Pirmo reizi mūžā gribas lietot apzīmējumu "samazgas". Tik tiešām - dzerot ir sajūta, ka tas, kas ir ieliets ir izskalotas kafijas mucas skalošanas rezultāts. Kas, principā, izskaidro to, kāpēc kafija tiek patērēta tik daudz - kā regularitātes, tā tilpumu ziņā. Pieņemu, ka absolūtās vienībās (patērētās kafijas pupiņas) atšķirība, salīdzinot ar Eiropu nav būtiska. 
Tim Hortons tā ir piedegusi, cik saprotu vienmēr. Protams, jādomā, ka neba nu kafija ir patiešām piedegusi, drīzāk pupiņas ir pārgrauzdētas, bet ja tā ir viņu "firmas zīme", tad tik pat labi var ievilkt brūno strīpu apakšbiksēs un uzdod arī to par firmas zīmi.
ASV (varu spriest tikai par Sietlu) situācija paliek labāka, mazliet. Un precīzāk - Starbucks kafija (kas ir radies tieši šajā pilsētā) ir salīdzinoši dzerama.

ASV praktiski viss ir lētāks kā Kanādā. Sākot ar degvielu, beidzot ar pārtiku veikalā un elektroniku. Tā nu tas ir. Algas (lejasgalā) arī gan ir zemākas. No otras puses - nekādas valsts nodrošinātas medicīnas.

Iebraucot ASV biju sagatavojies izkratīšanai. Vīlos. Tik vien kā paprasīja, kāda velna pēc nelidoju ar lidmašīnu un izsniedza rēķinu par 6$ - iebraukšanas nodeva kaut kāda. Lūk post 911 paranoidālās drošības valsts...

Sietla palika atmiņā ar trim lietām. Pirmkārt, tā, kā izrādās ir dikti nelīdzena.
 


Otrkārt - tik daudz maruānas smacenieka tikai Amsterdamā biju saodis. Nu viņiem tagad legalizēts un tā, bet tomēr.

Skvēriņā ap šito čali kūpēja kā traki.
Un trešā. acīmredzot radusies pēc tam, kad ir izveiktas uzpīpēšanas akts... ir šāda:

Post avenue gals, kur tā satiekas ar Pike place street ir nolīmēts ar košļenēm. Fui pē kaka.

Pa vidu, melnā, pa kreisi no sarkanās, pa labi no zilās, tieši zem zaļās - manējā.
Ak jā, ceturtā lieta - Sietlā ir trolejbusi! Pie kam, tik ļoti "pareizas" formas un izskata...


ASV vilcieni ir divstāvīgi un brauc ātrāk kā Kanādijā. 

Un tur ir daudz bomžu...

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru