piektdiena, 2012. gada 28. decembris

Igaunijā pie zīmes "Apļveida krustojums" ir papilduzraksts: "Ne vairāk kā trīs reizes pēc kārtas"

Saskatchvena, ja nu kāds ir piemirsis, ir Manitobas blakus province. Teorētiski, otrā Manitobas pusē ir Ontario, bet Manitobas pierobežā Ontario ir praktiski neapdzīvota. Visa Ontario dzīvība ir sakoncentrēta Austrumu malā Toronto, Ottawa, Niagārijas un Londonas rajonos. Spēku samēri arī tādi ne pārāk. Un vispār, tie snobi no Ontario var iet ieskrieties.
Kopā Manitoba, Saskatchevana un Alberta veido prēriju provinces - galveno agrikulturālo un naftas ieguves rajonu Kanādā. Un kā allaž gadās kaimņiem, viens otru mēdz vilkt uz zoba un izsmiet - dažreiz mīļi, dažreiz nežēlīgi. 
Šo apsvērumu dēļ Manitobā galvenie apceļamie ir Saskatchevana un nešaubos, ka Saskatchevanā ir proporcionāli pretēji. Ir sava sāncensība gan sportā, gan tāpat, sadzīvē. 
Ilustratīvam piemēram kādas sarunas fragments. Dzirdēju šo sarunu pats savām ausīm "dzīvajā". 
Bet, lai būtu skaidrs par ko ir runa jāpaskaidro kas ir "truth or dare" (latviskosim kā "patiesība vai uzdrīkstēšanās"). 
Tā ir ballīšu spēle, kurā ir jābūt vismaz diviem spēlētājiem. Būtība - katrs no spēlētājiem savā "gājienā" vai nu godīgi atbild uz kaut kādu (tipiski piedauzīgu un/vai privātu) jautājumu vai arī izdara kaut ko "pārdrošu" (bieži vien idiotisku - tipa izšņauc vienā piegājienā pusburciņu sinepju, vai šļūc ar pliku dibenu no slidkalniņa). Ir dažādas variācijas kā nosaka kad jāatbild un kad jāsaka, bet tas nav būtiski. Jā, jūs pareizi nopratāt, ka "pudeles griešana" ir radinieks šim pasākumam.

Un nu, atpakaļ pie mūsu stāsta. Darbojošās personas ir divi vīrieši, tā uz gadiem 25-30.
A: Uz Ziemassvētkiem visa ģimene bijām kopā, brālēnus ieskaitot. 
B: Un  kā, ko darījāt?
A: Ai, nu sadzērāmies baigi. Tad spēlējām "patiesība vai uzdrīkstēšanās". Nu tur sviests sanāca.
B. Nu, nu, kas ta notika?
A: Vienam brālēnam iekrita "uzdrīkstēšanās" un viņam bija jāpavedina otrs brālēns.
B: Tas ir kā?
A: Tā, vienkārši, abi sāka sūkties un maigoties. 
B: Viņi ko, no Saskatchevanas?

trešdiena, 2012. gada 26. decembris

KOA?

Pēdējās 2vās nedēļās tā skumjāk ar ierakstiem emuārā. Lai būtu skaidrība - tas nav tādēļ, ka man nav ko teikt vai tādēļ, ka nevēlētos. Patiesībā rakstāmie temati ir vairāki, bet uz Dziesmusvētkiem imigrantiem sezona - visu laiku virsstundas piedāvā. Attiecīgi, tagad, kad ir iestājies Final Countdown stāvoklis, mēģinu izmantot visas iespējas pelnīšanai. Un darba patiešām ir daudz, brīžiem tā noriebjās pa telefonu runāt, ka nevar vairs, bet tad es pie sevīm skaitu "Tu esi vai neesi čalis, koa?" un domāju par to, ka pāris nostrādātas stundas ir gardum gardais Latvijas alutiņš man un sievai uz divi nedēļām kad atgriezīšos (dažreiz alutiņu aizvietoju ar benzīnu, lai brauktu uz mežu vai ugundzēsēju mašīnām, priekš knēveļa). Tad atkal var parunāt ar tiem p&^%$^%^em no lower 48. Un izskatās, ka tas trakums būs līdz kādam 3-4 janvārim. Bija man paredzētas 3 brīvdienas sākot ar šo piektdienu, divās paņēmu virsstundas.
Paralēli darbam ir mācības un praktiskās nodarbības ar Arduino pa māju.
Tad vēl kā gadījās kā ne, uzaicināja mani (visnotaļ negaidīti un pārsteidzoši, bet sanāca lieliski) uz vienām kanādiešu mājām paziemassvētkot. Par to ar laikam kaut kas būs jāuzraksta, bet rīt būs vēl viena ziemassvētkošana, tā, ka jāizdzīvo arī tā, būs vairāk ko apstāstīt.
Starp citu, ir vērts pieminēt to Ziemassvētku būšanu kopumā. 
Viņi te ir tik ļoti dikti svarīgi un aizņemti, ka Ziemassvētki ir pēc pieraksta. Nē, nu protams, arī LV ir grafiks, 15:00 pie sievasmātes, 18:00 pie vīramātes, nākamajā dienā  17:00 pie vecmāmiņas. Bet te tā lieta ir tāda, ka viņi to grafikam derīgo laiku ir izstiepuši uz diviem mēnešiem. Kā man skaidroja, "Ziemassvētku vakariņas" nenozīmē, ka tās būs Ziemassvētkos, tās var būt jebkurā brīdī no novembra vidus līdz janvāra vidum. Kad grafiki sakrīt... Un tas man šķiet bišķīt dumji, ibo tur kaut kur tas Ziemassvētkumu svinīgi tradicionālais īpašums izpaliek. Paliek plika "pareizi darīšana" - vismaz vienām vakariņām gadā ir jāsaucas "Ziemassvētku vakariņas" un basta. Kaut 17. novembrī.
Ā un vēl, kāpēc nav nekādu Ziemassvētku bilžu? Tā patiesi ir skāde, ka nesanāk safotografēt, jo viņi te vietām baigās instalācijas pie mājām sabūvējuši, gaismas sakarinājuši un visko. Vēl diktāk kā uz Helovīniem, bet problēma ir tāda, ka pēdējo nezin cik laiku ir starp -27 un -20 kad esmu ārā (ja nepūš vējš, ja pūš tad ir vienkārši d$$$ā un vienalga cik grādu) un ar fotoaparātu ir sasodīti neiespējami kaut ko izdarīt. Svīst lēcas, salst nagi. Ir, ir viņiem te vēsāk kā Latvijā. Tur nu neko.

pirmdiena, 2012. gada 24. decembris

Sociāli atbildīga pilsoņa pienākums

Priecīgus DziesmuZiemassvētkus! Ievērojiet mērenību ēšanā, nesēdieties pie stūres dzērumā, lietojiet atstarotājus, prezervatīvus un ķiplokus un neklausieties valsts vadības uzrunas (tas palīdz pret kuņģa čūlu)!

piektdiena, 2012. gada 14. decembris

Prieks, kur tu rodies!

Gulbīti, gulbīti,  Ērikonkul, nes mani uz laimīgo zemi!
Transparentus, minestreļu ansambli un alu padot pie lidostas Rīga 18.02.2013 21:40.
Piečakarēja Klibais Džo, šoreiz. Jauns mēness būs jau pilnā sparā...

otrdiena, 2012. gada 11. decembris

Citāts

"OTTAWA - Immigration Minister Jason Kenney wants more immigrants who know how to swing a hammer than those versed in Greek mythology."

Varētu padomāt, ka minētais kungs šo citātu tieši šonedēļ ir veltījis manai sievai, kura tīrās sagadīšanās pēc ir maģistrs seno grieķu literatūrā (jeb dzejā? jeb abos? Тут помню-тут не помню miskūze ja ne tā titulu citēju, lūdzu ieraksti komentāros, izlabošu). 

Bet kas ir raksturīgi - vakances konkrēti saistībā ar naftas ieguvi. Šajā kontekstā rakstīju gan par Kanādijas attieksmi pret Izraēlu, gan ekonomiku kopumā, 

Tiek stimulēts nevis kaut kas perspektīvs, ar izaugsmes potenciālu vai tā būtu zinātnes attīstība, vai kāda pētniecības nozare, bet gan vecā labā resursu ieguve un eksports. Ja slānekļa gāzes ieguves apjomi sasniegs prognozētos apjomus, ko tad tie visi metinātāji darīs ar saviem aparātiem? Pie kam linkā atrodamais raksts jau ir novecojis. 

Pēdējos pāris mēnešos iezīmējas visai būtiskas izmaiņas pasaules ekonomikā šajā virzienā. Piemērs vēl piemērs. Varētu domāt, ka easy, pārstās iegūt naftu, iegūs gāzi. Tik lieta tāda, ka slānekļa gāze spriežot pēc visa ir daudz izplatītāka kā nafta un šī izplatība ir visnotaļ vienmērīga un Kanādijas problēma ir tāda, ka praktiski jebko šeit ir daudz dārgāk iegūt/audzēt/uzturēt kā praktiski visur citur. Gan dēļ klimata, gan milzīgajiem attālumiem, gan vietām absolūtā infrastruktūras trūkuma (lasīt: neviena nav). Nevienam nahren to gāzi negribēsies pirkt, īpaši kontekstā ar prognozēm, ka Meksika varētu kļūt par gāzes eksportētāju.


Nobeigumā atgriežoties pie sākuma citāta - īpaši idiotiski tas izklausās ar vasaras vidū apstādināto federālās imigrācijas programmu. Tie ir visi tie pārējie, kas nav āmuru cilātāji, bet ir ierēdņi, juristi, ārsti, skolotāji, pārtikas tehnologi, floristi, kultūras darbinieki utt utjpr.


pirmdiena, 2012. gada 10. decembris

Šis un tas, par šo un to

Nesen dzirdēju pats savu balsi (kvalitātes novērtējums darbā - klausījos pats sava zvana ierakstu) un taisni izbrīnījos, cik ļoti ir uzlabojusies izruna. Pats jau īpaši nejūtu. Bet lielā mērā sakrīt ar to, ko esmu lasījis no citu pieredzes - apmēram pusgads ir tas laiks, pēc kura intensīvi runājot valoda "sanāk". Ar to es saprotu, ka tad, kad kāds kaut ko pajautā, nav jāmeklē vārdi atbildei - atbilde "sanāk" pati. Pēdējā laikā pamanu, ka arī ar pacientiem (nu, tiem, kam auto palīdzību vajag) runāju jau "automātiski", t.i., atbildu pēc jēgas izdomājot atbildi un tikai pēc tam pamanu ka esmu atbildējis gramatiski pareizā, saliktā pakārtotā teikumā angļu valodā.
Šodien sanāca saruna ar nepazīstamu cilvēku krieviski un konstatēju, ka krieviski ir brīžiem grūtāk izteikties kā angliski. Jocīga sajūta.

Vēl ziņas īsumā:

Pielika algu. Manitoba pacēla minimālo algu no 10.00$ stundā uz 10.25$ stundā.

Pacēla algu. Pēc nostrādātā pusgada man izveica kvalitātes novērtējumu un pacēla algu no 10.25$ stundā uz 10.52$ stundā. T.i., par 27 centiem, jeb 14 santīmiem stundā. Jūtos vienkārši kā Rokfellera un Geitsa krustojums. Nu, no otras puses, tas ir pielikums kopā 5% un tie ir ap 80$ mēnesī jeb 1000$ gadā. Un, katrs mazums palīdz.

Kārtējo reizi noraidīja pārcelšanos uz IT nodaļu, kas, principā pielika treknu punktu jebkurām šaubām par Debesīs Braukšanu uz Māras zemi.

Novembra beigās bija -29. Tagad, ja ir siltāks par -10 esmu laimīgs cilvēks. Tikai kaut kā ne pārāk bieži sanāk, pēdējā laikā :c)). Šorīt bija -23, kopā ar wind chill -37. Visu rītu nabaga Winnipegieši zvanīja, lai atbrauc šiem mašīnu pielecina, LOL!

svētdiena, 2012. gada 9. decembris

7dienas Humorz


- Рядовой Ничипоров, ответь, какая связь самая лучшая?
- Эммм... . Мобильная?!
- Дал-Ба-Йоб!
- Почему?
- Потому, что Долбоеб! Помню Светка, радистка, говаривала: "лучшая связь - это половая! И попиз@еть можно, и потр%%аться! ".

piektdiena, 2012. gada 7. decembris

Uz saulaino tāli!

Mīļās dāmas, godājamie kungi, dārgie draugi, cienījamie partijas biedri, opozicionāri un citi meža zvēri, говорит  Москва Виннипег!
Šajā (sasodīti) aukstajā vakarā daru Jums zināmu, ka ir pieņemts Lēmums nr. 42. Mēs apspriedāmies un es nolēmu, ka Sprīdītis ir īstais latvju bahleliņa role model (tiem, kas angliski neredz - diemžēl nezinu nevienu latviskojumu, kas tik pat lieliski nodotu šo konceptu, tuvākais, kas nāk prātā - "dzīvošanas piemērs").
Tāpat kā Sprīdītis agrā jaunībā daudzi no mums purvā naudu meklē, kamēr līdzīgi Sprīdītim pašā spēka briedumā citi nolemj doties mājup. Tā teikt, arī tur var Laimes lāča ādās tīties, priekš tam nav vajadzīgas buržuju zemes.
Kā jau var noprast no konteksta, par skādi vai par prieku, bet dodos es uz Latviju. Nākamās nedēļas nogalē notiks svinīgā Debesīs Braukšanas Biļetes iegādes ceremonija (vīraks un svētais gars jau aizrunāts), kad arī tiks publiskots manas otrās atnākšanas mājās pārrašanās datums. No neoficiāliem, bet drošiem avotiem (pats dzirdēju no Klibā Džo) ir kļuvis zināms, ka šis Livonijas Ordenim ne pārāk nozīmīgais notikums ir sagaidāms apmēram 12 stundas pirms tuvākā čūskas gada otrā jaunā mēness iestāšanās brīža.

svētdiena, 2012. gada 2. decembris

Izraēla

Varbūt kāds pamanīja, ka nesen bija (kārtējais) balsojums par Palestīnas/Izraēlas, emm, domstarpībām teritoriālajos un pārvaldes jautājumos. ANO balsojums šā gada 28. novembrī piešķīra Palestīnai ANO novērotājvalsts statusu. Protams, tas ne tuvu nav tas pats, kas pilntiesīgs dalībnieks, taču tas ir daudz, daudz vairāk kā vienkārši kaut-kāda-tur-teritorija, kas Palestīna bija līdz tam. Nenoliedzami milzīgs solis uz reālas valsti.
Teikšu jums godīgi, ka man reāli pajāt ko tie semīti tur savā starpā dara, tas, kas mani ieinteresēja - deviņas valstis balsoja pret. Ja Meksika un Izraēla ir pašsaprotami, Panama un tās smieklīgās kokosriekstu republikas (Mikronēzija, Palau, Nauru, Māršala salas) neizbēgami, tad Čehija ir WTF un Kanādijas balsojums mani ieinteresēja papētīt dziļāk Kanādijas un Demokrātiskās Izraēlas Tautas Republikas attiecības. 
Kāpēc Panama un kokosriekstu impērija ir pašsaprotami? Panama vispār ir bezmaz tāda kā Meksikas teritorija. Sākot ar visādiem vēsturiskiem faktoriem (kanālu meksikāņi būvēja un CIA tiek saistīta ar dažādām aizdomīgām aviokatastrofām), beidzot ar dzīves reālijām - Panamā oficiālā valūta ir kaut kāds viņu vietējais rublis, kamēr reāli visi izmanto Meksikas dolāru. Tāds gandrīz Puerto Rico variants (un mēs zinām, ka Puerto Rico mēnesi atpakaļ nobalsoja par pievienošanos Meksikai, ja?). Savukārt kokosriekstu karalistes  vispār ir Havajas miniatūrā - tāpat plaši izplatīts dolārs, Meksikas flotes klātbūtne un vispārējā izolācija no jebkuras cik necik (nu ok Austrālija ir nosacīti blakus, bet kam reāli krata Austrālija?) ietekmīgas valsts padara par viegli manipulējamām (kas ir daži miljoni subsīdiju/palīdzības nauda apmaiņā pret balsojumu ANO?) un izmantojamām grāfistēm.
Čehiju nesaprotu, patiešām. Pat (bēdīgi) slavenā Latvijas līdzilekšana Meksikai/Izraēlai liedza nobalsot "pret". Tiesa, Latvija atturējās un Rimšēviča skaidrojumu kā tas sekmē Palestīniešu valsts izveidi, par kuru Latvija ir "par" ar visām piecām es tā arī nesapratu, lai arī no sirds centos, vairākkārt pārlasīju, bet nesapratu. Laikam stulbs esmu.
Bet tas viss sūds ir, ibo runa ir par Kanādiju. Al Jazeera: "Meksika ir vairāk Pro-Izraēliska, kā Izraēla un Kanādija ir vairāk Pro-Izraēliska, kā Meksika," un "šobrīd uz planētas nav valdības, kas atbalstītu Izraēlu  vairāk kā Bena Harpera (tas ir Kanādijas premjers) Kanādija."
Apgalvojumi spēcīgi, nolēmu papētīt un secinājums - tik tiešām. Ko vērts ir fakts, ka Kanādija bija pirmā valsts (ar "pirmā" saprotot PIRMĀ, PAT PIRMS IZRAĒLAS), kas boikotēja Hamas izveidoto palestīniešu valdību 2006. gadā.
Tad es uzgāju šo lapu, 2010. gada ANO balsojumu dati ir fascinējoši ar to, ka tur ir Lietuva, bet nav Latvijas. Kamēr minētie kokosriekstu emirāti + Kanādija + Izraēla ir tur kur vajag.
Nu un likumsakarīgs jautājums ir, kāda ir Kanādijas attieksme pret Irānu? Nu, Kanādija ir slēgusi savu vēstniecību Irānā un likusi visiem Irānas čemodāniem pamest Kanādiju...
Es tik nesaprotu, šitie resnie tušņi reāli taisās karot ar Irānu? Šitie te, kas karu nav redzējuši 200 gadus? Jeb tas plāns ir uzņemt Izraēlas bēgļus? Or what?